Oppskrift: MON FLORAL Cocktail
Ingredienser:
- 5 cl Gin
- 1,5 cl Rosesirup
- 1 cl Hylleblomstsirup
- 1,5 cl Ferskpresset Sitronsaft
- Grapefruktsoda
- Is
Utstyr:
- Glass
- Mixing glass
- Strainer
Fremgangsmåte:
- Hell Gin, rosesirup, hylleblomstsirup og ferskpresset sitronsaft i et mixing glass fylt med is.
- Rør godt rundt for å blande ingrediensene sammen.
- Fyll serveringsglasset ditt med is.
- Bruk en strainer til å helle cocktailen fra mixing glasset over i serveringsglasset.
- Topp opp med grapefruktsoda etter smak.
Om MON FLORAL Cocktail
Historie og Inspirasjon: MON FLORAL er en fortryllende cocktail som kombinerer den aromatiske skjønnheten av roser og hylleblomst med den friske, syrlige smaken av sitron og den komplekse karakteren av gin. Denne cocktailen er perfekt som en forfriskende sommerdrink eller som en elegant velkomstdrink til enhver festlig anledning.
Ingredienser og Deres Rolle: Gin danner grunnlaget for cocktailens karakter, mens rose- og hylleblomstsirup tilfører sødme og florale nyanser. Den ferskpressede sitronsaften gir en nødvendig syrlighet som balanserer sødmen fra sirupene, og grapefruktsodaen tilfører en lett bitter dimensjon.
Fremgangsmåte og Teknikk: Ved å røre cocktailen med is i et mixing glass sikres det at smakene forenes, og at drinken blir ordentlig avkjølt. Bruken av en strainer sikrer en glatt servering uten isrester.
Servering og Garnityr: MON FLORAL serveres best i et høyt glass med rikelig med is og en garnityr av en roseknopp eller hylleblomster for en ekstra visuell appell.
Anledninger og Variasjoner: Denne cocktailen er ideell for våren og sommermånedene, men kan også eksperimenteres med for vinterbruk ved å tilsette krydder som kanel eller muskat.
